סימה בתים יפים

סימה בסון • 27/4/2020 כניסות

בוקר טוב לכולם 😀 חושבים למכור נכס ? כמה טיפים למוכרי הנכסים בעיר , יש כמה דברים שחשוב לי שתדעו :

בעל נכס למכירה , מרגע שאתה מפרסם מודעה ומתקין שלט על הנכס אתה מוצף בפניות רבות .....

90% מהפונים הם מתווכים אשר מבקשים ממך בלעדיות פעם אחר פעם עד שאין לך כבר כוח לשמוע או לראות מתווכים , 10% מגיעים אנשים פרטיים מהפרסום שלך .

אתה כמובן לא רוצה להתחייב לבלעדיות לאף אחד כי מבחינת ההיגיון למה לתת למתווך אחד בלבד לעבוד על הדירה יש 600 מתווכים רשומים בעיר שכולם יעבדו על הדירה ויגבו עמלה מצד הקונה כי אתה כמובן רוצה לחסוך מעצמך את תשלום העמלה .

מה בעצם קורה בפועל :

ישנם מתווכים שלמרות שלא התחייבתם להם לבלעדיות עדיין ממשיכים להביא לכם לקוחות לדירה באופן קבוע מה שמחזק אצלכם את הביטחון שפעלתם נכון , עובדתית גם בלי בלעדיות וגם בלי לשלם עמלה עדיין ממשיכים להזרים לכם קונים לדירה .

מה אתם לא יודעים :

מתווכים שלא מקבלים עמלה אינם דואגים כלל לאינטרסים שלכם כמוכרים – הם מיצגים קונים בלבד ומשרתים את האינטרסים של עצמם על חשבונכם .

לדוגמא : אתה כמוכר דורש על הדירה 1,700,000 ₪ אתה כבר הצהרת שאתה לא משלם עמלה !
מתווכים שלא נתת להם בלעדיות ממשיכים להגיע עם לקוחות , אבל בשלב הזה הם לא מייצגים אותך הם מיצגים את הקונה שלהם > הקונה שלהם רוצה לקנות את הדירה ב- 1,600,000 ₪ הוא משלם למתווך במידה ותצא עסקה 2% + מע"מ ( 37,440 ₪ ) אתה כמוכר לא משלם להם כלום
לאינטרסים של מי לדעתכם ידאג המתווך :
לקונה שמשלם להם 2%+ מע"מ ( 37,440 ₪ )
או למוכר שלא התחייב להם לכלום .
מה שקורה שאותו מתווך ילחץ אותך כמוכר לישר קו עם ההצעה שהציע הקונה כי רק כך יהיה לו רווח מהעסקה הרי רק הקונה משלם .

גם בתיווך כמו בכל תחום "בעל המאה הוא בעל הדעה ", אף אחד לא נותן שירות בחינם , שירות התיווך עולה כסף כך היה מאז ומתמיד , בכל העולם 90% מהנכסים נמכרים ע"י מתווכים , בעלי הנכסים לא מתעסקים עם זה בכלל והם מבינים ששירות טוב שמקבלים מצריך תשלום אחרת אין לאף אחד סיבה לדאוג לאינטרסים שלכם .

לגבי המתווכים שממשיכים להזרים לכם קונים גם ללא בלעדיות , מה שאתם לא מבינים זה שהם לא מנסים למכור לכם את הדירה , ( ואתם לא מבינים איך יכול להיות שמגיעים כל כך הרבה קונים דרך מתווכים והנכס עדיין לא נמכר) אלא הופכים את הדירה שלכם לקרש קפיצה לדירות אחרות שהם מיצגים והופכים את הבית שלכם לתחנת מעבר , הם עושים השוואה עם הדירה שלכם ומיד לוקחים את הלקוח מאצלכם לנכסים שהם מיצגים בבלעדיות כך נוצר מצב שהם מוכרים את כל הנכסים שהם מיצגים בבלעדיות כי יש להם אינטרס המוכרים חתמו להם על בלעדיות בה הם מתחייבים לשלם להם תיווך במכירה , ורק הנכס שלכם נשאר למכירה , בנתיים אתם מאבדים זמן יקר .
יש מושג בנדל"ן שנקרא : " שריפת נכס בשוק " – נכס שמפורסם תקופה ארוכה ללא הצלחה במכירה זה כמו שעון חול ככול שעובר הזמן פחות אנשים מתעניינים בדירה , וכאשר יש פחות קונים יש פחות הצעות מחיר וכאשר אתם כבר מצליחים למצוא קונה מתאים אתם מתפשרים על המחיר , הקונים שלכם מגיעים מעמדת כוח כי הם יודעים שאתם מנסים למכור תקופה ארוכה ללא הצלחה ותופסים אתכם בנקודת חולשה ומגישים לכם הצעת מחיר הרבה יותר נמוכה מהמחיר שדרשתם .

לסיכום :

כאשר אתם נותנים בלעדיות למתווך ומשלמים לו עמלה , זה נותן לו תמריץ להשקיע ולעשות מאמצים גדולים , הוא משקיע כסף ומממן הוצאות פרסומיות נרחבות כדי להשיג לכם את המחיר שאתם דורשים
כאשר מתווך מציע לכם שירות ללא תשלום עמלה תתחילו לחשוד , אף אחד לא עובד בחינם !!!!!

WhatsApp Image 2019-03-20 at 16.08