שבוע אהבה לסביבה 2018

ועד מקומי • 4/3/2018 כניסותשלום רב,

 

שבוע אהבה לסביבה מתקיים בשבוע האחרון של חודש אדר, ממש לפני חג הפסח.

אנו מזמינים אתכם לקחת חלק במאמץ  להעלאת המודעות הסביבתית והחשיבות הרבה לנושא שמירה על הסביבה.

 

לפני חג הפסח בו כולם מנקים את הבתים ניקיון יסודי יש מקום לשים דגש גם בסביבתנו הטבעית בה אנו עוברים ומבקרים כל יום סביב ביתנו.

 

את השבוע ניתן לציין בארועים שונים – הגברה והעלאת המודעות בתנועות הנוער בקרב הילדים ע"י פעילויות שונות, ניקיון היישובים, שילוט במרחבים הציבוריים, הבאת תכנים סביבתיים לכל הגילאים, גיוס מתנדבים לשמירה על הסביבה.

 

אנו, היחידה הסביבתית ממליצים מאוד על פעילות נאמני ניקיון, נשמח לקדם מפגש הדרכה לנאמני ניקיון בן שעתיים אשר בסופו מקבל כל משתתף תעודת נאמן ניקיון.

(השר לאיכות הסביבה או ראש רשות מקומית, לגבי תחום אותה רשות ובהסכמת מפקד מחוז במשטרת ישראל, רשאים למנות כל אדם להיות נאמן נקיון; נאמן נקיון שמונה כאמור רשאי, לאחר שהציג תעודת מינויו כנאמן נקיון, לדרוש ממי שעבר לנגד עיניו עבירה על חוק זה להזדהות בפניו; מי שנדרש להזדהות כאמור חייב לעשות כן. לנאמני הניקיון מחולקים פנקסי קנסות אשר מאפשרים להם, לאחר הזדהות העבריין, לקנוס אותו בסכומים הנקובים בחוק שמירת הניקיון. (על אף שאינם אנשי אכיפת חוק) נוסף על פנקסים אלה, יש לנאמנים אפשרות להגיש דו"חות גם ללא הזדהות העבריין במידה וביצע את העבירה מתוך רכב נוסע (ואז מזהה אותו הנאמן לפי מספר הרכב ממנו בוצעה העבירה) במגוון אמצעים - אפליקציה סלולרית, אתר האינטרנט של המשרד לאיכות הסביבה ותא קולי ייעודי.)

http://lib.cet.ac.il/pages/item.asp?item=3704

 

 

המפגש יתקיים בתנאי שנצליח לגייס מינימום 15 משתתפים מגיל 16 ומעלה מכל רחבי המועצה.

למעוניינים, יש לפנות אלי במייל חוזר.

 

חודש אביב שמח

 

                         תודה רבה,

 

בברכה,

 

ניצן              אגרנט

רכזת          קיימות  

היחידה הסביבתית

08-9274530  052-6407261 טלפון

 

 

 

חפשו אותנו בפייסבוק          חושבים על הסביבה לפני הדפסה